Трагедія Чорнобиля – 37 років потому

26.04.1986 року відбулася аварія на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 2023 року у ВСП «Фаховий коледж вимірювань Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку» відзначили 37 – мі роковини аварії, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотні людей і завдала непоправної шкоди екології як України так і всієї Європи. Щороку цього дня в коледжі вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також вшановують відважних ліквідаторів наслідків аварії.

В умовах воєнного стану всі заходи відбувались в онлайн форматі. Викладачі коледжу Добряк Л.О. та Сандалова А.О. організували різні заходи щодо цієї події протягом тижня – провели лекцію «Чорнобиль – 37 років потому» для студентів з різних країн – України, Афганістану, Таджикістану, Ірану, Марокко на інтеграційних курсах у місті Везел, Німеччина. Також викладачі провели одиночний пікет підтримки та солідарності на центральній площі міста Везел.

Студенти коледжу написали реферати за даною темою та підготували невеликі доповіді на занятті з предмету «Хімія та основи екології».

27 квітня в коледжі відбулася конференція для студентів 1 та 2 курсів на тему «Трагедія Чорнобиля – 37 років потому». Були заслухані доповіді студентів Мелькумова Тимура на тему «Чорнобильська катастрофа», Соколіка Миколи – «Причини та наслідки аварії», Никитенко Анни – «Вплив радіації», Дабіжи Катерини – «Захист від радіації» та викладача Добряк Л.О. на тему «Атомні ризики під час воєнних дій».

На конференції були присутні студенти, їх батьки, викладачі та представники адміністрації. Разом вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Дякуємо всім, хто дбає про безпеку на українських АЕС сьогодні.

• 28.04.2023