26 квітня - Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня 2024 року відзначаються 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Відтоді в цю дату в Україні щорічно вшановують усіх людей, хто загинув або постраждав від цієї катастрофи, а також ліквідаторів наслідків аварії.

З цієї нагоди у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» було організовано та проведено кураторські години та загальний виховний захід для усіх здобувачів освіти. Так, викладач дисципліни «Основи охорони праці та безпеки життєдіяльності» Ольга Большакова підготувала презентацію та відео матеріали, присвячені означеній трагедії. Окрім того, здобувач освіти Тимошенко Аліна підготувала та доповіла презентацію на тему: «Чорнобиль: сьогодення». У доповіді було зазначено, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами, станцію звільнили 31 березня 2022 року.

Здобувачі освіти мали змогу дізнатися про причини аварії на Чорнобильській АЕС, наслідки цієї трагедії, про те, що приховувала радянська влада і чому, та що відбулося  на Чорнобильській АЕС у 2022 році…

  • 26.04.2024