Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу відзначають Міжнародний день рідної мови – свято, яке почали святкувати досить недавно. Воно було встановлено у листопаді 1999 року під час тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, маючи на меті захист мовної та культурної різноманітності.

З цього приводу у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» викладачі української мови Олександр Мірза та Оксана Баркар підготували відповідні тематичні виховні години, де нагадали студентам, що наша здатність спілкуватися між собою зрозумілою мовою в більшості випадків відіграє величезну роль для нас. Мова та її варіанти не лише слугують інструментом комунікації, але також розкривають перед нами широкі можливості.

Викладачі відзначили, що мовну ідентичність нашої солов’їної намагалися ліквідувати більше, ніж будь-яку іншу мову. Та процитували  Ліну Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову». Оксана Баркар сказала такі слова: «Рідна мова — найкраща, наймелодійніша, найсолодша й «найсмачніша» для кожної людини. Мова — це не просто засіб спілкування. Це — дух батьківської хати, національна ознака й символ кожного народу.  Тож бережімо та плекаймо рідну мову. Українська – це модно! Українська- це круто! Єдиній і рідній мові – бути!»

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови та щиро бажаємо всім серцем і душею завжди любити свою країну, пишатися рідною мовою і прославляти свою культуру. Нехай мова завжди залишається сильним і потужним інструментом не тільки спілкування, а й розвитку.

• 24.02.2024