Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Щороку, 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Міжнародний день рідної мови запровадили 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Встановленням цього дня Міжнародна організація ЮНЕСКО хотіла привернути увагу світової прогресивної спільноти до важливої ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства. В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

З нагоди святкування в ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» відбулися заняття для студентів, які провели викладачі української мови Баркар Оксана Іванівна та Мірза Олександр Петрович. Оксана Іванівна підготувала інтерактивну лекцію-презентацію та запросила на свій захід викладачів та адміністрацію коледжу. Презентація виявилась дуже цікавою та пізнавальною, як для студентів так і для викладачів.

Викладач розповіла про історію виникнення свята, назвала найскладніші мови світу та мови які вимирають. Кожна мова – це історія свого народу, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. З нагоди Міжнародного дня рідної мови Оксана Іванівна розповіла про нашу рідну мову, її багатство і красу. Наголосила, що українська мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші прадіди. Тож материнське українське слово має бути для всіх нас оберегом та символом єднання великого народу. Викладач розповіла про значення мови в житті кожної людини, зачитали вірші та поетичні рядки відомих українських письменників, які присвячені українській мові.

Українці завжди важко виборювали своє право на рідну мову крізь століття. І завдяки надлюдським зусиллям наших предків, сьогодні українські діти можуть вимовляти свої перші слова українською.

 Під час заходу всі присутні зробили висновок, що народ, держава, мова – це поняття нероздільні, без мови немає народу і навпаки, без народу не існує мови, адже досконале знання української мови як державної, високий рівень культури усного й писемного мовлення є свідченням високого особистісного розвитку молодого громадянина України.

Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Відзначення Міжнародного дня рідної мови Відзначення Міжнародного дня рідної мовиВідзначення Міжнародного дня рідної мови Відзначення Міжнародного дня рідної мови Відзначення Міжнародного дня рідної мови Відзначення Міжнародного дня рідної мови Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє нашої України!

Розмовляймо українською!

  • 22.02.2023