8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. З цієї нагоди у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» викладач історії та правознавства Світлана Лещенко провела відкрий виховний захід.

Так, під керівництвом викладача здобувачі освіти підготували доповіді та відео матеріали, де окреслили, що 29 травня 2023 року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

У своїх доповідях учасники заходу зазначили, що День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал – соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Окрему увагу було приділено символу 8 травня –  символом пам’яті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак пам’яті.

І, звичайно, говорячи про Другу світову війну, учасники не могли не сказати про жахіття війни, що триває і досі в Україні, про страждання сучасних українських дітей….

Наприкінці заходу викладач історії Світлана Лещенко, підвела підсумки та зазначила, що на теперішній час українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.

• 08.05.2024