Виховний захід до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом. У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема.

Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. А найнебезпечніший шлях у нас в державі -через кров. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ, призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД – невиліковні.

2 грудня 2021 року для попередження про ризики захворювання та саму хворобу для студентів ВСП «Фахового коледжу вимірювань ДУІТЗ» та Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку була проведено спільна виховна година – інтерактивний вебінар-тренінг на тему “Профілактика поширення ВІЛ/СНІДу. Захисти себе”. Захід проходив за участю Світлани Тоніної, керівника проєкту «Домашній догляд» Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ».

Вебінар-тренінг проводився в форматі “питання-відповідь”. Учасники тренінгу ознайомилися із епідемічною ситуацією з ВІЛ – інфекції у світі та в Україні, патогенезом, клінічними проявами різних стадій ВІЛ-інфекції, як у дітей так і у дорослих, сучасними методами діагностики та антиретровірусною терапією дітей та дорослих з урахуванням рекомендацій ВОЗ. Також учасникам тренінгу було акцентовано увагу на ко-інфекціях СНІДу, таких як – туберкульоз, вірусний гепатит С, герпесвірусних інфекціях та особливостях ВІЛ-інфекції.

Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе студентам усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.

• 02.12.2021