Проведення виховних годин для 1 курсу

Протягом декількох тижнів у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» було проведено цикл виховних годин зі студентами 1 курсу. В організації та проведенні виховних годин взяли участь заступник директора з виховної роботи, куратори та психолог. Під час проведення занять найперше для студентів була проведена екскурсія офіційним сайтом нашого коледжу, особливо прискіпливо студентів ознайомили з вкладкою “Охорона праці та цивільний захист”, тому що у час повномасштабної війни кожен українець повинен знати базові правила поведінки та рекомендації у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру.

Нажаль на сьогодні це дійсно найбільш актуальні теми. Під час проведення виховних годин було розглянуто розділ “Дії населення при радіаційному забрудненні”, так як за час війни в Україні не раз поставало питання радіаційного забруднення – через захоплення атомних електростанцій, некомпетентну експлуатацію цих об’єктів і погрози застосування ядерної бомби. Зокрема, при проведенні інформаційно-просвітницької бесіди зі студентами були розглянуті основні алгоритми дій: у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки, у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки, у сховищі. Найперше правило, яке ми намагались донести нашим студентам — слухати вказівки влади, ДСНС та інших установ, які у будь-якому випадку координуватимуть на місцях.

Також педагог-психолог паралельно провела бесіди щодо забезпечення громадської безпеки, захисту життя і здоров’я у разі виникнення надзвичайної ситуації за темами: «Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях», «Безпечний інтернет», «Ігроманія». Всі ці теми на сьогодні є важливими і взаємопов’язаними, так як наша молодь дуже залежна від соціальних мереж. Психолог надала слушні поради, як в цей непростий час вести себе та як реагувати на різноманітні фейки в мережі інтернет, щоб зберегти насамперед своє психологічне здоров’я.

Підготовлений – значить захищений, це гасло наших виховних бесід, тому що це правило в даний період стало ще більш актуальним.

Хоча наразі дуже сподіватимемося, що прогнози нездійсненні!

• 30.10.2022