Проведення Єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому»

15 травня 2023 року в Україні стартував 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, який присвячується переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів вело- та електротранспортом.

18 травня 2023 року у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» традиційно у рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено загальну виховну годину «Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»», який провела викладач коледжу Новак Ганна Олексіївна. Заняття було спрямоване на запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Під час заходу була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота серед здобувачів освіти щодо неухильного дотримання правил дорожнього руху, необхідності використання світлоповертальних елементів у темний час доби, велика увага була приділена правилам використання велосипедів та електросамокатів.

Розглянуті питання завжди були актуальними, але особливу увагу у студентів викликала інформація стосовно використання електросамокатів, моноколес та гіроскутерів. Саме цих засобів стосуються нещодавні зміни у законодавстві. Нагадаємо, що Верховна Рада України у лютому 2023 року ухвалила документ №8172, який Президент підписав наприкінці березня, а вже 4 квітня 2023 року він набув чинності. Головна зміна полягає у тому, що електросамокати, гіроскутери та інша подібна техніка (важливо – саме електрична) офіційно визнаються транспортними засобами.

Оскільки такі засоби для пересування вважаються транспортом, то люди, які користуються ними, вже вважаються не пішоходами, а водіями у дорожньому русі, а виходячи з цього і відповідальність у випадках ДТП вже інша.

Доповідь супроводжувалась електронною слайд-презентацією та відеоматеріалами. Для закріплення матеріалу студентам було запропоновано виконати колективно у групах нескладну вправу на знання дорожніх знаків, якими повинні користуватись велосипедисти.

Проведення Єдиного національного уроку  «Безпечна дорога додому» Проведення Єдиного національного уроку  «Безпечна дорога додому» Проведення Єдиного національного уроку  «Безпечна дорога додому»

Виховний захід виявився досить пізнавальним, сучасним та дуже зацікавив студентів.

• 19.05.2023