Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» в рамках Тижня безпеки дорожнього руху

13 травня 2024 року, в Україні стартував 8-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, який висвітлює актуальні питання з безпеки на транспорті в Україні в умовах воєнного стану, а також популяризує дотримання безпечної поведінки на автошляхах, поширення знань про безпеку дорожнього руху.

У ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» у рамках Тижня безпеки дорожнього руху викладачем Ганною Новак було проведено загальну виховну годину Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому». Єдиний урок  відбувся 17 травня 2024 року та був спрямований на запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, присвячений обізнаності про вимоги до учасників дорожнього руху та надання до медичної допомоги постраждалим.

Під час заходу була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота серед здобувачів освіти щодо неухильного дотримання правил дорожнього руху, а саме розглянуті питання вимог до пішоходів, пасажирів та велосипедистів. Особлива увага була приділена правилам використання електросамокатів. У здобувачів освіти ця інформація викликала зацікавленість, тому що тема актуальна та пов’язана з нещодавніми змінами у законодавстві. Нагадаємо, що у лютому 2023 року набув чинності Закон України № 2956-IX, який врегулював деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, а саме дією цього закону електросамокати, гіроскутери та інша подібна техніка офіційно визнаються транспортними засобами.

Частина заходу була присвячення навчанню надання домедичної допомоги при критичних кровотечах та відновлення дихання у постраждалих, що в сучасних реаліях корисно кожному перебуваючи на вулиці. Викладач Безпеки дорожнього руху Новак Ганна намагалась пояснити студентам важливість вміти вчасно надавати допомогу іншим та при цьому не наражати себе на небезпеку.

Для закріплення матеріалу студентам було запропоновано гру в Kahoot, де здобувачі освіти позмагались у вікторині та перевірили свої знання з почутого матеріалу. В цілому захід був дуже повчальним та корисним не тільки для здобувачів освіти, але і для усіх присутніх.

• 20.05.2024