Студентська конференція «Голодомор – геноцид українського народу»

22 листопада у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» відбулася студентська конференція «Голодомор – геноцид українського народу», присвячена 90-м роковинам трагічних подій 1932-1933 років. Учасники заходу вшанували пам’ять мільйонів загиблих людей – жертв сталінського режиму.

На конференції були представлені творчі роботи студентів І-ІІ курсів спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Інформаційно-вимірювальні технології». Марина Миронюк, Руслан Довганюк та Гліб Кутняков представили презентацію «Голодомор 1932-1933 років», яка справила велике емоційне враження, нагадавши про жах страшного голоду. Керували роботою студентів викладачі Світлана Петрівна Лещенко та Оксана Іванівна Баркар.

Вікторія Явтуховська і Таїсія Маклашевська в своїй дуже цікавій доповіді, яка супроводжувалася відеоматеріалами, науково обґрунтували тезу про те, що Голодомор був геноцидом українського народу. Студентки провели паралелі між подіями 30-х років і сьогоднішнім часом, показавши, що злочини путінського режиму, скоєні протягом 2022-2023 років теж є геноцидом нашого народу. Сьогодні Україна веде боротьбу за виживання держави і нації, за існування власної культури, за право на самоідентифікацію. Керувала роботою студенток Олена Олександрівна Туркова.

Практичний психолог Ольга Валентинівна Кучеренко зосередилась на психологічних наслідках Голодомору і сучасних геноцидних дій Росії в Україні. Вона показала, що геноцид призводить до трансгенераційних травм, тобто наслідки травмування позначаються на декількох наступних поколіннях.

Проблеми, які розглядалися на конференції дуже складні й емоційно тяжкі. Але звернення до них необхідне і важливе не лише з погляду вшанування історичної пам’яті, але й для розуміння сьогоднішніх подій.

Учасники заходу висловлюють подяку Антону Івановичу Розмариці й Ганні Мордовцевій, які забезпечили його технічну організацію.Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу» Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу» Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу» Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу» Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу» Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу» Студентська конференція  «Голодомор – геноцид українського народу»

• 29.11.2023