Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022

9 листопада, в День української писемності та мови, студенти та викладачі ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» приєднались до написання традиційного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Символічно, що в такий нелегкий час для України, традиція написання радіодиктанту об’єднала  наших студентів, викладачів та тисячі українців в усьому світі. Авторкою цьогорічного тексту стала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а сам диктант зачитала акторка Ада Роговцева. Текст з назвою «Твій дім» був дуже емоційним і чутливим для кожного українця. Наші студенти та викладачі, як і більшість українців, яким ця війна нанесла  не абиякий слід, писали диктант зі сльозами на очах та болем в серці.

Перед початком написання диктанту викладач української мови Оксана Іванівна підготувала цікаву презентацію та сказала дуже влучні слова: «Сьогоднішній диктант не так про нашу з вами грамотність, хоча про неї й теж, та перш за все – це могутній акт нашого з вами єднання довкола нашої мови і це єднання не минуче допоможе нам здобути омріяну перемогу над ворогом і щасливо жити «в сім’ї вольній новій». Сьогоднішній диктант – це символ боротьби та спротиву. Написанням диктанту ми показуємо єдність, яка в нас завжди була, але сьогодні вона особливо викристалізувалася».

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022 Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2022

Так, наш український народ – єдиний. Ми маємо безцінний дар, одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Наша мова – це велика основа для єдності всієї держави і духовна гарантія її майбутнього. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Після написання диктанту наші студенти надіслали роботи викладачам української мови для перевірки і вже 17 листопада в Міжнародний день студента будуть визначені три найкращі роботи, і переможці будуть нагороджені грамотами та солодкими подарунками від первинної профспілкової організації ДУІТЗ»!

Всіх вітаємо зі святом та бажаємо оберігати та розвивати українську мову, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною. Щастя, добра, духовного збагачення та нових здобутків на благо нашої України!

Розмовляймо українською!

Все буде Україна!

  • 10.11.2022