Здобувачі освіти коледжу відвідали виставку манускрипту «Ламент Херсонщини»

20 вересня 2024 року здобувачі ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» 3 курсу спеціальності  175 – Інформаційно-вимірювальні технології  під керівництвом викладачів Тетяни Возної та Олени Галаневич відвідали виставку манускрипту «Ламент Херсонщини», створеного українськими та естонськими художниками під час міжнародного україно-естонського проєкту «Lament of Kherson region», що проходить у Домі Блещунова.

Здобувачам освіти коледжу було вкрай цікаво дізнатися, що «Ламент Херсонщини» – повністю рукотворна книга, від обкладинки до паперу створена за середньовічними технологіями. Книга «Ламент Херсонщини» буде зберігатись в Естонії до кінця війни, час від часу повертаючись в Україну на виставкові проєкти. Здобувачі освіти коледжу відвідали виставку  манускрипту «Ламент Херсонщини» Здобувачі освіти коледжу відвідали виставку  манускрипту «Ламент Херсонщини»

Екскурсовод розповіла, що у книзі зібрані реальні історії сучасного Херсона від початку повномасштабної війни, часів окупації, звільнення, підриву Каховської ГЕС до щоденних обстрілів, які відбуваються прямо зараз. Дванадцять українських митців під керівництвом Анатолія Лютюка (Естонія) створили ілюстрації для цієї книги під час 10-денної резиденції в Таллінні. Учасники просвітницько-виховного заходу побачили дванадцять плакатів з історіями, які прописані на сторінках книги.

• 20.09.2024