Щорічно 8 вересня у всьому світі відзначається Міжнародний день грамотності, що був започаткований ЮНЕСКО у вересні 1965 року. З цього приводу у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» викладачем української мови Олександром Мірзою було проведено відкриту виховну годину.
Виховна година супроводжувалась презентацією, у якій було продемонстровано, що за даними ООН у світі близько 800 млн людей не писемні, дві третини з них – жінки, а приблизно 100 мільйонів дітей не ходить до школи, що є не припустимим у наше прогресивне століття.
Викладач наголосив, що грамотність – це не тільки вміння читати, писати, а ще й правильно говорити, зрозуміло висловлювати свою думку. Грамотність – це спосіб сприймання світу, відтворення його у свідомості, здатність використовувати прочитане, одержувати нові знання для себе та передавати їх іншим для поліпшення якості життя. Саме грамотність дозволяє людям бути всебічно обізнаними: отримувати доступ до будь-якої інформації, розширяти свої життєві можливості та робити свій свідомий вибір, це основа орієнтації людини в навколишньому світі.
Безграмотність, неосвіченість населення створює умови, при яких легко застосовувати маніпуляції та використовувати їх для задоволення чужих цілей. Саме тому прагнення до грамотності має бути потребою кожної сучасної людини, її приватним надбанням, з чого будується свідомість суспільства та його розвиток.
Будьмо грамотними – покращуймо своє життя і світ навколо!