12 травня – День матері

12 травня 2024 року в Україні відзначається дуже особливе та зворушливе свято – День Матері. Саме цьому дню, дню вшанування Матерів, у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» було присвячено відкриту виховну годину, організовану та підготовлену викладачем Володимиром Сизиковим.

Учасники заходу дізналися про історію Дня матері: 1908 року американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала вшановувати матерів у пам’ять про свою маму, яка передчасно померла. Анна почала писати листи до держустанов і законодавчих органів, надсилала свою пропозицію видатним особам для того, щоб присвятити мамам один день на рік. Усе було не даремно: у 1910 році штат Вірджинія зробив День матері офіційним святом, а згодом його почали відзначати і в інших штатах та країнах. 

Здобувачам освіти та викладачам було цікаво дізнатися про традиції цього свята як в Україні, так і в інших країнах світу. Володимир Сизиков зазначив, що головною традицією свята є щирі, від усього серця, вітання мам. Люди дарують квіти, подарунки, надсилають листівки і вірші та всіляко висловлюють повагу і любов до матері – за їхнє добро, світло, нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Ті, хто втратив маму рано, йдуть із квітами на їхні могили, щоб вшанувати пам’ять найдорожчої людини.

Вітаємо Вас, Матусі, з Вашим днем! Низько вклоняємось Вам, Мами, за Ваші терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни. Тож здоров’я Вам, тепла і благополуччя. Хай під променями травневого сонця розтануть усі Ваші негаразди!

  • 14.05.2024