Історична довідка про коледж

02 вересня 1945 року на підставі подання колегії Комітету по справам мір та вимірювальних приладів при Раді народних комісарів СРСР від 15 червня 1945 року і Постанови Ради народних комісарів СРСР  № 13091-р від 2 вересня 1945 року було створено Одеський технікум вимірювань.

Одеський технікум вимірювань, як базовий навчальний заклад Держстандарту СРСР, мав свої філії і навчально-консультаційні пункти майже у всіх столицях республік колишнього Союзу.

Відповідно до Розпорядження Ради Міністрів СРСР від 01.03.1990 № 306, наказу Державного комітету СРСР по народній освіті від 29.04.1990 № 293 «Про створення вищих професійних училищ» та наказу Держстандарту СРСР від 27.04.1990 № 406 на базі Одеського технікуму вимірювань було створено Одеське вище училище метрології та якості.

Відповідно до рішення Міжгалузевої акредитаційної комісії від 18 червня 1993 р. (протокол № 5/2), колегії Міністерства освіти України від 23 червня 1993 р. (протокол № 13/2), наказу від 31 серпня 1993 року № 122 Держстандарту України на базі училища було створено Одеський коледж стандартизації, метрології та сертифікації.

На базі Одеського коледжу стандартизації, метрології та сертифікації відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2007 року  № 211 – р створено ВНЗ «Одеський державний інститут вимірювальної техніки». Наказом Міністра освіти і науки від 27.04.2007 р.  № 343 в структурі інституту створено коледж Одеського державного інституту вимірювальної техніки.

Навчальний заклад займався підготовкою фахівців 38 країн світу, серед яких: Республіка Куба, Монгольська народна республіка, Республіка Конго, Лаос, Нігерія, Афганістан, Ірак. Більшість керівників державних установ, підприємств, служб метрології і стандартизації промислових гігантів України, країн СНД, Республіки Куба, МНР, Конго, Лаосу, Нігерії, В’єтнаму, Іраку, Венесуели та інших країн – випускники нашого навчального закладу.

В 2010 році колектив навчального закладу був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за значний внесок у розвиток освіти і науки в галузі стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів та вагомі досягнення у науково-педагогічній діяльності.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 № 57-р року на базі Одеського державного інституту вимірювальної техніки створена Одеська державна академія технічного регулювання та якості.

Відповідно до Наказу МОН України від 09.11.2020р. № 1387 (зі змінами Наказ МОН України від 16.04.2021Р. № 425) був утворений Державний університет  інтелектуальних технологій і зв’язку шляхом реорганізації Одеської національної академії зв’язку ім. О.С.Попова та Одеської державної академії технічного регулювання та якості з утворенням Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж вимірювань Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку».

Випускники Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» працюють в системі Держспоживстандарту України, обласних центрах стандартизації, метрології, науково – дослідних інститутах, очолюють служби метрології та стандартизації підприємств України, на підприємствах обслуговування автотранспортних засобів, в готельно-ресторанних комплексах.