ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ГУРТОЖИТКУ!

Просимо Вас виконувати правила пожежної безпеки:

не користуйтесь у кімнаті електронагрівачами (кавоварками, прасками, кип’ятильниками);

забороняється використання несправного електрообладнання, електронагрівальних приладів, саморобних та не сертифікованих подовжувачів;

– виходячи з приміщення, не забувайте вимкнути телевізор, радіоприймач, кондиціонер, лампи освітлення тощо;

– не накривайте ввімкнені торшери і настільні лампи предметами з горючих матеріалів;

– не паліть у кімнатах та в невстановлених місцях;

– не дозволяється зберігати у кімнаті пожежонебезпечні речовини та матеріали;

добре запам’ятайте розміщення виходів і сходів та розміщення первинних засобів пожежогасіння.

У разі виникненя пожежі у Вашій кімнаті:

– негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном  101;

– якщо зупинити розповсюдження вогню своїми силами немає змоги, то вийдіть з кімнати і зачиніть двері, не замикаючи їх на замок;

– обов’язково повідомте про пожежу вахтера або іншого представника адміністрації гуртожитку;

– вийдіть з небезпечної зони і дійте за вказівками адміністрації та пожежно-рятувальної служби.

У разі виникненя пожежі ззовні Вашої кімнати:

–  негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном  101;

– закрийте вікна, двері і залиште кімнату, після чого вийдіть з приміщення гуртожитку;

– якщо коридори і сходові клітки сильно задимлені і залишити приміщення неможливо, то залишайтесь у своїй кімнаті , відчинивши при цьому всі вікна.

Зачинені двері можуть надовго захистити Вас від небезпечної температури. Для того, щоб не отруїтися димом, закрийте щілини і вентиляційні отвори змоченими водою рушниками чи простирадлами.

Намагайтеся телефоном повідомити адміністрацію про своє місцезнаходження. По прибуттю пожежних підрозділів підійдіть до вікна і подайте знак, щоб Вам надали допомогу.

Не рекомендується користуватися ліфтом при евакуації.

Допускається перечекати пожежу на балконі або лоджії, але при цьому зачинити за собою балконні двері.

Адміністрація гуртожитку

Завантажити документ

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі – це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено:

▪️ наближатися до вибухонебезпечного предмета;
▪️ пересувати його або брати до рук;
▪️ розбирати, кидати, бити по ньому;
▪️ розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
▪️ приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)!

Цивільний захист та пожежна безпека

РЕКОМЕНДАЦІЇ Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної державної адміністрації щодо дій населення за сигналом оповіщення “УВАГА ВСІМ”
У разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період проводиться оповіщення населення сигналами оповіщення цивільного захисту, із залученням технічних засобів територіальної системи централізованого оповіщення та каналів телерадіомовлення. Оповіщення населення здійснюється дистанційно, за допомогою електричних сирен, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот і видів модуляції та телебачення. Терміновій інформації, що доводиться до населення, передує уривчасте звучання електричних сирен, наявних на відповідній території, а також звучання електричних сирен у запису, яке транслюється мережею радіомовлення та телебачення. Уривчасте звучання електричних сирен означає “УВАГА ВСІМ!”. Повідомлення цивільного захисту передаються протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім !”. Вислухавши повідомлення, кожний повинен: – діяти без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками та рекомендаціями; – переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху; – надати їм необхідну допомогу. Памятайте! Для оперативного та ефективного виконання заходів щодо забезпечення захисту кожної окремої особи та членів її сім’ї, їх майна, майна підприємств, установ та організацій, а також захисту населених пунктів в цілому громадяни повинні діяти вправно та чітко, вміти самостійно приймати рішення, бути дисциплінованими та організованими.
Цивільний захист та пожежна безпека
Цивільний захист та пожежна безпека
Цивільний захист та пожежна безпека
Цивільний захист та пожежна безпека
Цивільний захист та пожежна безпека