З 18 березня в Україні стартував Global Money Week. Уже вдесяте Національний банк підтримує цю міжнародну інформаційну кампанію з фінансової обізнаності та є її офіційним координатором в Україні. Ключова тема Global Money Week у 2024 році – «Захистіть свої гроші, убезпечте своє майбутнє». Цього року захід відзначався одночасно у світі та в Україні з 18 до 24 березня 2024 року.
У ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» всесвітній тиждень грошей розпочався з гостьової лекції. Так, 19 березня відбулася гостьова лекція від практикуючого психолога, гештальт-терапевта Єлизавети Сисуєвої на тему: «Психологія Грошей». Здобувачі освіти мали змогу дізнатися про те, яким чином гроші впливають на мислення, поведінку та емоції людини.
21 березня наші студенти стали активними учасниками вебінару «Кібербезпека та схеми шахрайства у воєнний час». Студенти дізналися як захистити акаунти в соцмережах та смартфонах; правила безпечних онлайн-покупок; про телефонне шахрайство та ознаки телефонної розмови з шахраєм; що таке фінансовий номер телефону та як його захистити; схеми крадіжки фінансового номера телефону; ресурси для поліпшення власних навичок із платіжної безпеки. Спікером заходу стала Тетяна Машлаковська, головний експерт Департаменту комунікацій Національного банку України.
22 березня здобувачі освіти мали змогу дізнатися про історії фальшивомонетників, прийнявши участь у вебінарі на тему: «Алхіміки яким вдалося або історія українських фальшивомонетників». Давні алхіміки шукали філософський камінь, який здатен перетворити будь-що на золото, натомість так і не знайшли його… а наблизились до втілення цієї мрії фальшивомонетники, які спроміглись бодай не на довго перетворити мідь у «золото», адже зроблена ними фальшива монета дорого цінитись до викриття обману. Хто займався підробкою монети протягом віків та які покарання за фальсифікацію грошей застосовувались державою – студенти дізналися із вебінару про історії українських фальшивомонетників. Спікер заходу – Андрій Бойко-Гагарін, доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошей.