23 лютого у світі відзначають Міжнародний день запобігання булінгу. Згідно з даними Rakuten Viber, 59% дітей в Україні хоч раз стикалися з цькуванням. Саме тому питання запобігання та протидії булінгу в закладах освіти залишається актуальним та нагальним питанням сьогодення. У ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» заступник директора з виховної роботи, юрист Ольга Большакова запропонувала студентам розібратися у правовому аспекті булінгу та провела навчально-виховний захід на тему: «Запобігання та протидії булінгу в закладах освіти: нормативно-правове регулювання. Кібербулінг».
Наші студенти дізналися, що згідно з п. 31 ст. 1 Закону України «Про освіту» булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Окрім того студентам розказали про їх права та обов’язки, про обв’язки закладу освіти, а також права та обов’язки батьків здобувачів освіти щодо протидії булінгу, встановлених Законом України «Про освіту». Заступник директора повідомила студентам про алгоритм дій у випадках, якщо вони стали жертвами або свідками булінгу. Особливу увагу було звернуто на відповідальність за булінг, встановлену статтею 173-4 Кодексу про адміністративні правопорушення України.
Окреме питання було присвячено кібербулінгу: його особливостям у порівнянні з булінгом, формам прояву, наслідкам та відповідальності.