Цього року Україна вперше відзначає День Європи 9 травня. Це свято було затверджено 8 травня 2023 року Указом Президента України № 266/2023 «Про День Європи». З цього приводу у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» було проведено виховний захід, на якому здобувачі освіти та викладачі мали змогу дізнатися про історію, еволюцію та сучасність цього свята.
Так, учасники дізналися, що після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації. Зрештою, 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. Він запропонував розробити принципи спільної політики для досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Шумана мала стати Європейська спільнота вугілля та сталі. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. У результаті 18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була відкрита для інших європейських держав.
Таким чином, на теперішній час вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в Євросоюзі 9 травня відзначається День Європи.