Постановою Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року № 792-VIII депортація кримських татар з Криму у 1944 році визнана геноцидом кримськотатарського народу, а 18 травня в Україні установлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Здобувачі освіти та викладачі ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» також долучилися до меморіальних заходів у день пам’яті – 80-х роковин депортації кримських татар та інших народів Криму. З цього приводу викладачем історії Світланою Лещенко була проведена відкрита виховна година, де було зазначено, що депортація кримськотатарського народу радянським тоталітарним режимом є геноцидом. У свій час комуністичний режим СРСР та згодом Росія цілеспрямовано поширювали протягом десятиріч міф про кримських татар щодо «зради». І сьогодні країна-окупантка використовує цей наратив для поширення мови ворожнечі, утисків та розбрату в окупованому Криму. Світлана Лещенко наголосила, що на теперішній час РФ продовжує політику утисків кримських татар, а саме: цілеспрямовано порушує права корінного народу України, здійснює незаконний призов на військову службу, руйнує культурну спадщину, фальсифікує історію, мілітаризує освіту та суспільне життя. Через 80 років після депортації РФ продовжує тоталітарні, радянські за характером, імперські традиції поневолення, здійснюючи комплексні та системні репресії кримських татар, які незгодні з окупацією Кримського півострова та наближають звільнення Криму.
У своїх доповідях здобувачі освіти наголосили, що український народ, який зазнав переслідувань та репресій, а також став жертвою радянського геноциду Голодомору 1932-1933, всіляко усвідомлює та поділяє біль депортації – Геноциду кримськотатарського народу, – це спільна трагедія, трагедія українського народу.