28 червня в Україні відзначається День Конституції України. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, що відзначається щорічно на згадку про ухвалення основного закону держави в Україні.
Що таке Конституція? Конституцією називають головний державний закон, який визначає: порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади; державний устрій; права й обов’язки держави, суспільства та громадян; виборчу систему. Всі інші закони країни зазвичай спираються саме на Конституцію. Вона має найвищу юридичну силу і значення. Цей документ є основним законом і моральним орієнтиром для громадян України, юридично закріплює незмінний упродовж століть цивілізаційний вибір Українського народу.
1991 року Україна здобула незалежність, проте ще п’ять років у державі діяв старий основний закон. 28 червня 1996 року під час п’ятої сесії Верховної Ради України II скликання була ухвалена нова Конституція. Того дня депутати працювали 23 години майже без перерви. Зокрема, вони просиділи над документом усю ніч проти 28 червня. Зрештою, 315 голосами «за» Конституція України була ухвалена. Вона набула чинності одразу в день ухвалення. Прийняття Основного Закону України мало величезне політичне та правове значення як для національного державотворення, так і для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства.
В умовах воєнного стану це свято відчувається як ніколи гостріше, яскравіше та хвилююче… Ми не проводимо урочистих заходів, у нас немає вихідного дня через дію воєнного стану та повномасштабну війну… Але ми знаємо, поважаємо і відчуваємо це свято – День Нашої Конституції.
Вітаємо з Днем Конституції України!