Сорочку мати сину вишивала,
І душу й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки,
Лягала ниточка до ниточки мрійливо –
Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.
Із Днем Вишиванки!
Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно в третій четвер травня. У 2024 році це свято випадає на 16 травня. День вишиванки – це свято, яке покликано зберігати традиції українського національного одягу. Головним атрибутом Дня вишиванки є вишивана сорочка, яка вважається символом ідентифікації українського народу. Вишиванка для українців є справжньою національною святинею, яка символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять.
Яка ж історія цього свята? Свято заснувала 2006 року Леся Воронюк, студентка Чернівецького університету ім. Федьковича. Вона запропонувала студентам обрати один день і всім разом прийти на заняття у вишиванці. Спочатку у вишитому одязі до університету прийшли кілька десятків студентів. Потім до акції долучилися деякі викладачі, а з роками свято ставало дедалі популярнішим. Згодом українська діаспора популяризувала свято у всьому світі, і на теперішній час День вишиванки набув міжнародних масштабів.
Особливого значення це свято набуло у час повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України. Це свято об’єднує українців і прославляє нашу культуру, традиції, історію та сучасність.
Долучитися до святкування Дня вишиванки легко – достатньо лише прийти на роботу чи навчання у вишитій сорочці, так як це зробили у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ».
Вітаємо з щирим і красивим святом – Днем Вишиванки! Одягайте вишиванку та залишайтеся з Україною!