3 жовтня 2024 року у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» відбувся виховний захід на тему «Профілактика та попередження адміністративних правопорушень. Попередження та недопущення втягування молоді у протиправну діяльність», за участю інспекторів відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Одеській області старшого лейтенанта Катерини Шевченко та лейтенанта Ганни Фортуни.
Здобувачі освіти першого курсу стали учасниками інтерактивної лекції, присвяченої запобіганню втягуванню молоді у протиправну діяльність. Метою профілактично-роз’яснювальної бесіди стало попередження та недопущення втягування молоді, у тому числі неповнолітніх осіб, у протиправну діяльність, що шкодить національним інтересам та державній безпеці України.
Представники патрульної поліції довели до учасників освітнього процесу інформацію про: 1) ризик прихованого використання представниками держави-агресора молоді (особливо неповнолітніх осіб) на шкоду національним інтересам та державній безпеці України; 2) відповідальність за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, пов’язаних із диверсійними та терористичними актами, посяганням на життя державного чи громадського діяча, умисним знищенням aбo пошкодженням майна i транспортних засобів, що настає з 14 років та карається позбавленням волі; 3) можливі негативні наслідки для обороноздатності держави через виконання протиправних доручень; 4) своєчасне повідомлення правоохоронних органів про надходження будь-яких сумнівних пропозицій; 5) кримінальну відповідальність за вчинення таких діянь, що передбачена статтями 112, 113, 194, 258, 277, 296, 297, 348 Кримінального кодексу України.
Окремі питання були присвячені поняттю адміністративних правопорушень, їх складу, адміністративній відповідальності та стягненням, що можуть застосовуватися до неповнолітніх. Здобувачі освіти коледжу мали змогу задати питання: «Як поводити себе при зверненні до них посадових осіб правоохоронних органів?», «Які саме стягнення можуть застосовуватися до неповнолітніх?», «В чому різниця між адміністративною та кримінальною відповідальністю?».
Доброзичливе спілкування здобувачів освіти з представниками правоохоронних органів стало запорукою утримання від правопорушень у майбутньому, а також підвищило рівень правової культури та правової свідомості серед молоді.