
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. З цієї нагоди у ВСП «Фаховий коледж вимірювань ДУІТЗ» викладач історії та правознавства Світлана Лещенко провела відкрий виховний захід. Гасло кампанії «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» Ми пам’ятаємо, що війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ. І також ми розуміємо, що героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових конфліктів.
Під керівництвом викладача історії здобувачі освіти коледжу підготували доповіді та відео матеріали, де окреслили, що День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал – соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Окрему увагу було приділено символу 8 травня – символом пам’яті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є мак пам’яті.
Наприкінці заходу Світлана Лещенко, підвела підсумки та зазначила, що на теперішній час українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті.
Важливо пам’ятати, що слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти завжди заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів. Сьогодні світове співтовариство має змогу спертися на той гіркий досвід та історичні уроки для прийняття адекватних безпекових рішень, зокрема щодо російської агресії проти України.